autor


Witam serdecznie na stronie galerii polskiego rękodzieła, będącej efektem zamiłowania do rzeczy nieszablonowych i ponadczasowych.

Lublin – tutaj się urodziłam i mieszkam. Rękodziełem interesuję się odkąd sięgam pamięcią. Począwszy od lat młodzieńczych, z każdym kolejnym rokiem urzeczywistniałam liczne, nieraz nietypowe zamiłowania, które odchodziły dając szansę kolejnym. Mimo wielu łez i nieraz ogromnego zniechęcenia, zawsze nastawały podniosłe i pełne wiary chwile, w których do dziś nabywam doświadczenia i szlifuję drogocenne wartości. Opanowanie i spokój ducha to start bez którego w moim rękodziele nie ma mety. Swoje pomysły czerpię z zapamiętanych obrazów dnia codziennego, często utrwalonych w obiektywie aparatu. Faktury, struktury, kształty, kolory i odcienie ukryte w wielu otaczających nas przedmiotach, na które często nie zwracamy uwagi, na pierwszy rzut oka nudne i nijakie. Historia powstania takiego przedmiotu pobudza wyobraźnię, pozwala stworzyć coś z niczego, zupełnie nowy świeższy przedmiot. Aby nadać mu charakteru i oryginalności, zawsze podczas pracy staram się wykorzystać w pełni swoje umiejętności, tak abym miała satysfakcję a odbiorca był zadowolony. W swoich pracach stawiam na własną wyobraźnię i najwyższą precyzję. Lubię proste formy i ponadczasową klasykę, jednocześnie przełamując głęboko zakorzenioną tradycję, bawiąc się z nią skrycie.

Rękodzieło jest moją pasją, która od wielu lat przeplata się z sferą zawodową, dzięki czemu bezustannie i sukcesywnie staram się rozwijać, poprzez tworzenie nowych technik i ulepszanie tych które już są. Podsumowaniem mojej dotychczasowej pracy było wstąpienie do WEAA, które zrzesza wielu wyróżnionych twórców z różnych zakątków świata. Moje prace zyskały również aprobatę w rodzimym kraju, otrzymując znak dobrego polskiego rękodzieła - Poland Handmade. Każdy najmniejszy sukces jest dla mnie powodem do bardziej wytężonej pracy, który wznieca kolejne pokłady energii i wyobraźnię. Jej efekty możesz obejrzeć i sam ocenić na tej stronie, na stronie galerii, powstałej z mojej miłości i pasji do rękodzieła.

about me