ręcznie grawerowane szkło


Szklane przedmioty codziennego użytku, w nietypowym i oryginalnym wykonaniu.

Grawery wykonuję przy użyciu znanej wszystkim majsterkowiczom multiszlifierki, dopasowanej do małych wierteł stomatologicznych.
W porównaniu do popularnych i masowych wyrobów laserowych, prezentowane tutaj prace są 100% rękodziełem z gwarancją niepowtarzalności. Każdy wzór jest owocem wielogodzinnej, często niełatwej dla nadgarstka i karku pracy. Gładka i owalna powierzchnia szkła powoduje ześlizgiwanie się małego wiertła. Mimo wszystko jest to pożądane zjawisko, ułatwiające przesuwanie bez przeszkód ręki opartej o grawerowany przedmiot.

Wykonuję wzory o różnej tematyce z przewagą orientalnej nuty, w której najlepiej prezentują się lampiony i świeczniki w wieczornym nastrojowym wydaniu. Po zapaleniu świeczki, można podziwiać efekt mrówczej pracy, w postaci cieni ornamentów widniejących na ścianie lub suficie.

Grawerowanie to technika rytownicza, zdecydowanie trwalsza od powierzchownych malunków farbami i konturówkami. Odporna na niską i wysoką temperaturę, nie blaknie, nie łuszczy się ani nie zmywa. Przy odpowiednim użytkowaniu, może posłużyć prze długie lata.


grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie

grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie grawerowanie